Al-Kaidá chce za francouzská rukojmí zrušení zákazu nošení burky

Teroristická organizace Al-Kaidá v islámském Magribu stále zadržuje francouzská rukojmí. Podle satelitní televize Al-Arabíja únosci žádají zrušení zákazu nošení burek ve Francii, propuštění aktivistů a asi 7 milionů eur.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žena v burce (ilustrační foto) | Foto: Khalil Baalbaki

Francouzské ministerstvo zahraničí zatím nechce tyto informace komentovat. Jeho mluvčí žádá novináře o pochopení, že diskrétnost je v takové situaci nezbytná. Podle některých zdrojů je jedna z unesených žen ve špatném zdravotním stavu. Má rakovinu a před únosem podstoupila chemoterapii.

Francouze a také jednoho občana Toga a Madagaskaru unesli před třemi týdny v Nigeru. Byli to spolupracovníci francouzských firem. Podle jednoho z vyjednavačů je prý teď Al-Káida zadržuje v Mali.

K únosu došlo pár dní poté, co Francie přijala zpřísněná bezpečnostní opatření kvůli možnému teroristickému útoku. Jedním z jeho možných strůjců byla právě Al-Kádia v islámském Magribu, která se k teroristické organizaci přihlásila před čtyřmi roky.

Igor Maňour, Jan Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme