Al-Káida hrozí USA dalšími útoky

Al-Káida hrozí Spojeným státům dalšími útoky v případě, že Washington nezmění svou politiku vůči muslimům. Oznámil to druhý nejvlivnější muž této teroristické sítě Ajmán Zavahrí. Nahrávku s jeho projevem odvysílala arabská satelitní televize Al-Džazíra. Zavahrí zdůraznil, že se Spojené státy nesmějí k muslimům chovat jako k válečné kořisti, ale musí s nimi spolupracovat na základě vzájemného respektu. Varoval také arabské a muslimské státy, že když vzdají svatou válku, budou sdílet osud Bagdádu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

WTC se řítí k zemi

Za dopadení Zavahrího nabídli Spojené státy 25 milionů dolarů. Druhý muž Al-Káidy se pravděpodobně ukrývá spolu s vůdcem teroristické sítě Usámou bin Ládinem na pákistánsko-afghánské hranici. Na posledním videozáznamu Al-Káidy zveřejněném minulý měsíc vystoupil přímo bin Ládin, který varoval před dalšími útoky podobnými těm z 11. září 2001 proti New Yorku a Washingtonu.

Markéta Kaclová, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme