Al-Káida může podle FBI zaútočit na newyorské metro

Teroristé z Al-Káidy diskutovali o možném útoku na newyorské metro. Vyplývá to z interního dokumentu Federální úřad pro vyšetřování (FBI), který má k dispozici americká tisková agentura AP. Nebezpečí může podle FBI hrozit o nadcházejícím prodlouženém víkendu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Times Square v New Yorku | Foto: Milan Kopp

Američané od zítřka slaví svátek Díkůvzdání a nejdou do práce. Prodloužený víkend také tradičně zahajuje předvánoční prodej.

I přes ekonomické problémy očekávají obchody velké davy nakupujících, a to hlavně v metropolích jako New York. Mnoho Američanů navíc cestuje za příbuznými, což znamená zvýšenou dopravní zátěž i pro příměstské vlaky a metro, kde nejsou přísné bezpečnostní kontroly na rozdíl od letišť prakticky možné.

FBI sice nemá k dispozici podrobné informace o tom, že by teroristé přešli od diskuze o možnosti takové teroristické akce k její praktické realizaci, přesto nikdo nebere tuto hrozbu na lehkou váhu. Policie v New Yorku a dalších velkých městech v reakci na varování posiluje bezpečnostní opatření

Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme