Al-Káida oznámila zavraždění alžírských diplomatů

Skupina kolem šéfa irácké pobočky teroristické sítě Al-Káidy abú Músy Zarkávího na internetu oznámila, že zabila dvojici unesených alžírských diplomatů. Alžírský prezident Abdal Azíz Buteflika jejich zavraždění odsoudil jako podlé barbarství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

unesení alžírští diplomaté | Zdroj: ČTK

Al-Káida viní oba alžírské diplomaty z odpadlictví od islámu. Zprávu zveřejnila katarská televize Al-Džazíra s odvoláním na internetovou stránku Al-Káidy. O této informaci se v Iráku ani v oblasti Blízkého východu nepochybuje, protože únosy, které dosud provedla Organizace svaté války v zemích dvou řek - Eufratu a Tigridu, skončily stejně, smrtí unesených.

Vedoucí alžírské mise v Iráku Alí Bilarúsí a jeho kolega Azzedín Bilkádí se včera objevili na snímcích pořízených Al-Káidou svázaní a s páskou přes oči. Al-Káidá také v úterý zveřejnila originál jejich dokladů.

Přesto všichni poukazují na jednu zvláštnost - tělo Al-Káidou usmrceného egyptského velvyslance v Iráku Ihába Šarífa se zatím nenašlo. Teroristé přitom jeho zavraždění oznámili prostřednictvím internetu už před třemi týdny.

Jaromír Janev, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme