Al-Káida prý chtěla útočit sarinem na britský parlament

Britská policie údajně zmařila chystaný útok Al-Káidy na parlament. Podle informací deníku The Sunday Times teroristé v minulém roce plánovali použít k útoku smrtící nervový plyn sarin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští policisté | Foto: ČTK/EPA

Deník uvedl, že vyšetřovatelé našli na počítačích zabavených u podezřelých teroristů v Británii a Pákistánu kódované e-mailové zprávy, ve kterých se hovoří o použití sarinu proti Dolní sněmovně britského parlamentu.

Útok byl připravován v minulém roce a list se o něm dozvěděl z interního policejního dokumentu. Metropolitní policie odmítla oficiálně zprávu komentovat, ale jeden z policistů deníku pod podmínkou anonymity potvrdil, že parlament byl jedním z cílů teroristů, stejně tak jako metro.

Podle policisty teroristé chtěli použít proti parlamentu nervový plyn a takzvanou špinavou bombu, která využívá klasické trhaviny k rozptýlení radioaktivního materiálu. "Plánovali použít chemikálie, špinavou bombu a plyn sarin," sdělil. V souvislosti s těmito hrozbami byla v britském parlamentu před několika měsíci zpřísněna bezpečnostní opatření.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme