Al-Káida prý chtěla útočit sarinem na britský parlament

Britská policie údajně zmařila chystaný útok Al-Káidy na parlament. Podle informací deníku The Sunday Times teroristé v minulém roce plánovali použít k útoku smrtící nervový plyn sarin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští policisté | Zdroj: ČTK

Deník uvedl, že vyšetřovatelé našli na počítačích zabavených u podezřelých teroristů v Británii a Pákistánu kódované e-mailové zprávy, ve kterých se hovoří o použití sarinu proti Dolní sněmovně britského parlamentu.

Útok byl připravován v minulém roce a list se o něm dozvěděl z interního policejního dokumentu. Metropolitní policie odmítla oficiálně zprávu komentovat, ale jeden z policistů deníku pod podmínkou anonymity potvrdil, že parlament byl jedním z cílů teroristů, stejně tak jako metro.

Podle policisty teroristé chtěli použít proti parlamentu nervový plyn a takzvanou špinavou bombu, která využívá klasické trhaviny k rozptýlení radioaktivního materiálu. "Plánovali použít chemikálie, špinavou bombu a plyn sarin," sdělil. V souvislosti s těmito hrozbami byla v britském parlamentu před několika měsíci zpřísněna bezpečnostní opatření.

Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme