Al-Káida se přihlásila k útokům v Londýně

Muž číslo dvě Al-Káidy, Ajmán Zavahrí na viodeozáznamu, který odvysílala arabská televize Al-Džazíra, vůbec poprvé prohlásil, že útoky na veřejnou dopravu v Londýně, při kterých zahynulo dvaapadesát nevinných lidí, zosnovala Al-Káida. Je to vůbec poprvé, co se Al-Káida k útokům v hlavním městě Spojeného království přiznala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

londýnské metro | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Ajmán Zavahrí na videozáznamu vysílaném televizí Al-Džazíra řekl, že Al-Káida měla tu čest provést útoky v Londýně. Zavahrí o útocích hovořil již na videozáznamu odvysílaném začátkem září, ale tehdy londýnské útoky pouze vychvaloval a svaloval vinu za ně na britskou zahraniční politiku. Na nejnovějším videozáznamu hovořil s někým mimo obrazovku a řekl, že požehnané londýnské útoky byly namířeny na bezohlednost britských křižáků a agresi amerických křižáků proti islámskému státu.

Rovněž odsoudil Británii za to, co označil jako historický zločin založení státu Izrael, a kritizoval záměr britské vlády, deportovat jordánského klerika Abu Katadu a devět dalších cizinců, které britské úřady považují za hrozbu pro britskou bezpečnost. K londýnským útokům se přihlásily také dvě jiné muslimské skupiny.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme