Al-Káida se přihlásila k útokům v Londýně

Muž číslo dvě Al-Káidy, Ajmán Zavahrí na viodeozáznamu, který odvysílala arabská televize Al-Džazíra, vůbec poprvé prohlásil, že útoky na veřejnou dopravu v Londýně, při kterých zahynulo dvaapadesát nevinných lidí, zosnovala Al-Káida. Je to vůbec poprvé, co se Al-Káida k útokům v hlavním městě Spojeného království přiznala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

londýnské metro | Foto: NEPOUŽÍVAT internet

Ajmán Zavahrí na videozáznamu vysílaném televizí Al-Džazíra řekl, že Al-Káida měla tu čest provést útoky v Londýně. Zavahrí o útocích hovořil již na videozáznamu odvysílaném začátkem září, ale tehdy londýnské útoky pouze vychvaloval a svaloval vinu za ně na britskou zahraniční politiku. Na nejnovějším videozáznamu hovořil s někým mimo obrazovku a řekl, že požehnané londýnské útoky byly namířeny na bezohlednost britských křižáků a agresi amerických křižáků proti islámskému státu.

Rovněž odsoudil Británii za to, co označil jako historický zločin založení státu Izrael, a kritizoval záměr britské vlády, deportovat jordánského klerika Abu Katadu a devět dalších cizinců, které britské úřady považují za hrozbu pro britskou bezpečnost. K londýnským útokům se přihlásily také dvě jiné muslimské skupiny.

Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme