Saúdští Arabové zbavili občanství syna Usámy bin Ládina, Hamza se angažuje v Al-Káidě

Saúdská Arábie zbavila občanství syna Usámy bin Ládina. Oznámilo to tamní ministerstvo vnitra krátce poté, co Spojené státy za informace vedoucí k dopadení Hamzy bin Ládina vypsaly odměnu v přepočtu přes 22 milionů korun.

Rijád Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Spojené státy za informace vedoucí k dopadení Hamzy bin Ládina vypsaly odměnu v přepočtu přes 22 milionů korun | Foto: US State Department | Zdroj: Reuters

Syn strůjce teroristických útoků z 11. září 2001 se v posledních letech stejně jako otec angažuje v teroristické organizaci Al-Káida.

Podle agentury Reuters třicetiletý Hamza bin Ládin inspiruje nové bojovníky na rozdíl od dalších stárnoucích vůdců organizace, jako je třeba její šéf Ajmán Zavahrí.

Bin Ládin mladší například vyzýval k útokům v západních metropolích a hrozil Spojeným státům odvetou za smrt svého otce.

Hamza bin Ládin žil před teroristickým útoky z 11. září s otcem v Afghánistánu. Po americké invazi do této země s ním pobýval i v sousedním Pákistánu.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme