Al-Káida v Iráku hrozí zabitím alžírských diplomatů

Irácká pobočka teroristické sítě Al-Kaida oznámila, že se rozhodla popravit dva zadržované alžírské diplomaty. Tato informace se objevila na internetové stránce, která je s výše uvedenou organizací spojována.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

unesení alžírští diplomaté | Zdroj: ČTK

K usmrcení vedoucího alžírské diplomatické mise a jejího atašé by mělo dojít podle internetové stránky dnes. Zabiti budou podle prohlášení na základě "rozsudku" vyneseného islámském tribunálem.

Skupina kolem šéfa irácké pobočky teroristické sítě Al-Káidy abú Músy Zarkávího na internetu zveřejnila doklady, které měli diplomaté u sebe. Tím podle televize Al-Džazíra prakticky potvrdila, že oba muže zadržuje.

Přepadeni a uneseni byli před jednou restaurací v západobagdádské čtvrti Mansúr 21. července. Zarkávího skupina už začátkem července zabila egyptského velvyslance v Iráku. Další příslušníci alžírské diplomatické mise i jejich egyptští kolegové už Irák opustili a odjeli do Jordánka.

Jaromír Janev, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme