Al-Káida vyzvala k útokům na západní cíle

Teroristická síť Al-Káida vyzvala muslimy na celém světě k útokům na západní cíle. Druhý muž Al-Káidy Ajmán Zavahrí by rád svrhnul vlády v Evropě a Spojených státech a nastolil muslimský řád.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Usáma bin Ládin | Foto: Federal Bureau of Investigation

Ajmán Zavahrí podpořil palestinské hnutí Hamas, které zvítězilo v autonomních volbách. Na záznamu odvysílaném televizí Al-Džazíra zároveň hnutí vyzval ke zrušení všech dohod s Izraelem: "Nikdo, ať Palestinec nebo kdokoli jiný, nemá právo odevzdat ani píď palestinské půdy někomu jinému. Historické území Palestiny bylo vždy územím islámu, které potom dobili bezvěrci. Kdo se vzdá půdy, zradil."

Muž číslo 2 Al-Káidy také vyzval radikální hnutí Hamas k pokračování boje proti Izraeli a kritizoval ho, že zasedlo v palestinském parlamentu spolu s neislámsky orientovanými poslanci z Fatahu.

Doktor Mahmúd Zahár, předseda parlamentního klubu Hamasu, kritiku odmítl: "My jako hnutí žijeme mezi lidmi v konkrétní reálné situaci. Přivádíme lidi na cestu islámu. Ale přesvědčováním, ne přinucením. Přesto, Ajmána Zavahrího si vážíme."

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme