Al Kajda obnovuje vojenské oddíly

Skupinkám Talibů a zbytkům organizace Al Kajda se podařilo obnovit bojové oddíly. Tvrdí to americké velení v Afghánistánu. Američané zároveň upozorňují, že vojáci mezinárodních bezpečnostních sil v Kábulu, představitelé zahraničních humanitárních misí nebo novináři by se mohli stát cílem teroristických útoků. U východoafghánského města Chót byla přepadena americká vojenská kolona, která směřovala na základnu do města Gardéz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zemětřesení v Afghánistánu | Foto: ČTK/EPA

Jeden afghánský ochránce kolony byl zabit, sedm lidí utrpělo vážná zranění. Jak z Kábulu telefonovala spolupracovnice Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu z agentury Epicentrum Petra Procházková, gubernátor provincie Paktíja, ve které obě města leží, uvedl, že útočníky byli dva muži, pravděpodobně Arabové.

Hodili na vojenská vozidla několik granátů, aniž by se poté pokoušeli nějak zvlášť ukrývat. Oba byli na místě zastřeleni. Podle očitých svědků charakter útoku i chování mužů napovídali tomu, že se akci nesnaží přežít. Jde tedy zřejmě o první případ kamikadze v Afghánistánu od počátku protiteroristických operací a mnozí Afghánci se teď obávají podobného stylu boje, který znají ze zpráv o dění na Blízkém východě.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Procházková: Al Kajdá obnovuje bojové oddíly

Milan Kopp, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme