Albánce podezřelého z vraždy Čechů poslali do vězení s ostrahou

Dvacetiletý Albánec Sokol Mjacaj, podezřelý z vraždy dvou českých turistů v Albánii, zůstane ve vězení a bude umístěn do věznice s přísnou ostrahou. Soudní jednání se konalo za přísných bezpečnostních opatření, podezřelý měl na sobě neprůstřelnou vestu a masku na obličeji, informovala albánská média.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé v albánské Tiraně uctili 5. července památku dvou českých turistů zavražděných v albánských horách

Lidé v albánské Tiraně uctili 5. července památku dvou českých turistů zavražděných v albánských horách | Foto: Velvyslanectví ČR v Tiraně | Zdroj: ČTK

Jen úvod středečního jednání byl veřejný, poté se vše odehrávalo za zavřenými dveřmi. Muž je obviněn jak z vraždy českých občanů, tak i z nelegálního držení zbraně a munice.

Mjacaj byl zadržen v neděli, dva dny poté, co české turisty zastřelil. Policie ho obklíčila v domě ve vesnici Grudë. Identifikovala ho na základě stop, které muž zanechal v autě zavražděných. Při výslechu Mjacaj vypověděl, že nechtěl Čechy zabít, ale jen okrást. Oni se ale bránili, a když mu chtěli vzít zbraň, oba je zabil.

Turisty prý přepadl ve vesnici Lotaj, namířil na ně zbraň a donutil je, aby ho pustili k sobě do auta. „Chtěl jsem po nich peníze a cennosti, oni ale předstírali, že mi nerozumí,“ vypověděl muž na policii. Když dojeli do lesa, Čech se několikrát pokusil zmocnit jeho zbraně a místo aby zastavil, pokračoval dál, uvedl Mjacaj. Tehdy prý oba Čechy zastřelil, automobil naboural a on z vozu pěšky utekl.

I výsledky pitvy, o kterých v sobotu informoval web listu Shqiptarja, údajně ukázaly, že Češi byli z blízkosti střeleni do hlavy. Střelba se patrně odehrála za jízdy, když muž řídil a žena seděla vpředu na místě spolujezdce.

Vražda se stala v blízkosti lokality Theth na severu Albánie. Horská divočina v tomto okolí, kde skalní vrcholy dosahují výšky až 2400 metrů a kde se nachází i národní park, je oblíbenou destinací pro turisty ze západní a střední Evropy, zejména pak z České republiky. Od cest do těchto míst je neodrazuje ani to, že v této oblasti v roce 2001 zmizeli tři čeští studenti.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme