Albánie požaduje od Srbska omluvu za válečné zločiny

Albánský parlament vyzval Srbsko, aby se veřejně omluvilo za zločiny spáchané jeho jednotkami v Kosovu. Albánští představitelé sice vítají současný demokratický vývoj v Jugoslávii, avšak bývalý jugoslávský prezident Slobodan Miloševič by podle nich měl být souzen za válečné zločiny.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Omluva za to, co bývá širokou veřejností považováno za „etnickou čistku" albánského obyvatelstva před loňskými leteckými útoky NATO na provincii a po nich, by pomohla zlepšit sousedské vztahy a zvýšit stabilitu na Balkáně, domnívají se poslanci.

Od současného jugoslávského prezidenta Vojislava Koštunici požaduje Albánie jasný signál o budoucím statusu Kosova, které je pod civilní správou OSN, ale formálně je součástí Jugoslávie. Většinu obyvatel provincie tvoří etničtí Albánci.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme