Albánie se připravuje na víkendové místní volby

Opozice je nejdříve chtěla bojkotovat. Pak byly volby odloženy o jeden měsíc, protože se vláda s opozicí nedokázaly domluvit na uspořádání volebních seznamů a dalších organizačních věcech. Předvolební kampaň je hodnocena jako nekorektní a plná útoků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tirana | Foto: World Sites Atlas

Některé provládní noviny zveřejnily fotografie nahého šéfa opozičních socialistů a primátora Tirany Ediho Ramy . Pak explodovala bomba v restauraci, ze které Edi Rama jen pár minut předtím odešel.

Albánie si po posledních parlamentních volbách v roce 2005 prošla hlubokou politickou krizí plnou nervozity a konfrontace. Opozičním socialistům a vládnoucím demokratům se ale podařilo shodnout se nad volebními seznamy a změnami volebního zákona. Tiranská mise Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě vyzývá Albánce ke korektnímu hlasování. Po politických stranách pak chce, aby neváhaly uznat výsledek.

Evropská unie považuje nadcházející místní volby v Albánii jako test vyspělosti této chudé země. Tirana aspiruje na členství v Evropské unii i v NATO.

Martin Ježek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme