Albánští povstalci v Makedonii hrozí útokem

Albánští povstalci chtějí zaútočit na makedonské hlavní město Skopje. Tuto hrozbu dnes zopakoval jeden z velitelů Národní osvobozenecké armády UČK, která operuje na severu země v blízkosti hranic s Kosovem. Velitel Hodža pohrozil vládním jednotkám útoky na vládní objekty, ropné stanice i na mezinárodní letiště.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

To zatím zůstává v provozu. Přesto se kvůli těmto hrozbám rozhodly už dvě letecké společnosti - British Airways a jugoslávská YAK - zrušit své lety do Skopje. Letiště a další objekty jsou tak hlídány speciálními policejními jednotkami. Armádní zdroje se však přímého útoku neobávají. Vždy podle nich půjde o jednotlivou teroristickou akci.

Povstalci sice tvrdí, že obsadili obec Aračinovo, která je hlavním centrem albánské tabákové a drogové mafie v Makedonii, ale ve skutečnosti tu došlo pouze ke střelbě na místní policisty, stejně jako tomu bylo už několikrát v minulosti. Albánští extremisté svou hrozbu zaútočit dnes zopakovali poté, co vládní jednotky znovu začaly ostřelovat jejich pozice v obcích Slubčane a Matejče.

Markéta Kaclová, Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme