Albert Camus se do Pantheonu zřejmě nedostane

Ve Francii nabývá debata o tom, zda-li by měly být ostatky spisovatele a filozofa Alberta Camuse převezeny do Pantheonu na intenzitě. Proti tomuto kroku je jeho syn Jean Camus, podle něhož je gesto prezidenta Sarkozyho ovlivněno hlavně politickými důvody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Albert Camus | Foto: www2.bc.edu

Sarkozy navrhl převést ostatky Alberta Camuse do Pantheonu u příležitosti padesátého výročí úmrtí spisovatele a filozofa, který přišel o život při autonehodě 4. ledna l960. K tomuto kroku je třeba souhlas členů jeho rodiny a zatímco dcera Catherine by nakonec zřejmě nebyla proti, i když jednoznačný souhlas ještě nedala, svůj negativní postoj vyjádřil syn Jean Camus podle něhož se jedná o naprosto zbytečné gesto a snahu Sarkozyho přiživit se na slávě Camuse.

Posledním prezidentem, jehož zásluhou byly do Panthonu převezeny ostatky slavné osobnosti francouzské historie byl Jacques Chirac - od roku 2002 odpočívá v Panthenu spisovatel Alexander Dumas.

Jan Šmíd, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme