Albrightová ostře kritizuje současného prezidenta USA Bushe

Ostrou kritiku někdejší ministryně zahraničí Spojených států Madeleine Albrightové si vysloužil současný prezident George Bush. Při představování své nové knihy, ve které radí budoucímu prezidentovi USA, jmenovala mezi jeho hlavními úkoly přizpůsobení globalizaci a globální oteplování. Nový americký prezident musí mít podle ní jiný styl a měl by být schopen dohodnout se s ostatními zeměmi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Madelaine Albrightová | Foto: Vladimír Kroc

Madelaine Albrightová, která v současné předvolební kampani podporuje Hillary Clintonovou, ale odmítá se vyjadřovat k dalším uchazečům o nominaci stran do prezidentských voleb, současné osazenstvo Bílého domu nešetří. Podle ní dosahují prezident George Bush a jeho viceprezident Dick Cheney velmi chabých výsledků a budoucí hlava státu si musí vést lépe.

Madelaine Albrightová, která byla před sedmi lety první ženou v čele americké diplomacie, v nové knize radí, jak si může po vládnutí jednoho z nejhorších prezidentů v historii Spojených států napravit Amerika reputaci a obnovit vůdčí schopnosti.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme