Alec Baldwin jako Trump. Herce si s prezidentem spletl karibský deník, čtenářům se omluvil

List El Nacional z Dominikánské republiky si spletl amerického prezidenta Donalda Trumpa s jeho imitátorem. V pátek k článku o Izraeli připojili fotografii údajně zobrazující amerického prezidenta, na snímku byl ale herec Alec Baldwin v přestrojení. List se za záměnu omluvil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alec Baldwin jako Donald Trump | Foto: ČTK

V sobotním vydání El Nacionalu se objevila omluva za to, že list omylem otiskl záběr na Baldwina z televizního pořadu s popiskem Donald Trump, prezident USA. Vedle této fotografie byl snímek izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a článek o izraelské politice židovských osad.

El Nacional v omluvě na své webové stránce uvedl, že se fotografie objevila na 19. straně pátečního čísla a že omyl unikl personálu redakce. Noviny omluvu neadresovaly přímo americkému prezidentovi, ale svým čtenářům a také všem, kterých se chyba dotkla.

Výřez z karibského listu El Nacional, kde místo Trumpa použil tvář Aleca Baldwina z SNL | Foto: ČTK

Alec Baldwin patří k úspěšným imitátorům amerického prezidenta. Známý americký herec v současnosti hostuje v televizním pořadu Saturday Night Live, kde často hraje právě roli amerického prezidenta.

Baldwin jako Trump vystupuje od loňského října. Amerického podnikatele ztvárnil v řadě skečů nejprve během předvolebních debat, později už po zvolení prezidentem satiricky komentuje jeho kroky v roli prezidenta. Za své vystoupení sklidil Trump pochvalu napříč Hollywoodem.

Trump už dříve jeho celou show kritizoval. Podle dřívějšího vyjádření amerického prezidenta pořad není zábavný a jeho obsazení je příšerné. Ještě před svým zvolením se však sám v pořadu několikrát objevil a sám show dvakrát v historii uváděl, naposledy v listopadu 2015.

Saturday Night Live patří k základním kamenům americké komedie. Televize NBC nyní vysílá už 42. druhou řadu populární show založené na živých skečích. Každý týden ji uvádí jiná celebrita. Od roku 1976 v ní byli parodováni všichni američtí prezidenti včetně Billa Clintona, Ronalda Reagana nebo George Bushe.

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme