Bez emocí a v poutech. Řidiče dodávky v Torontu obvinili z desetinásobné vraždy

Pětadvacetiletý Alek Minassian, který v Torontu najel dodávkou do chodců a deset jich zabil, si v úterý před soudem vyslechl obvinění z desetinásobné vraždy a z 13 pokusů o vraždu. Minassian se k obviněním nevyjádřil. Zůstává ve vazbě a před soud opět předstoupí 10. května.

Toronto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kresba od soudu s řidičem dodávky v Torontu, který je obviněn z desetinásobné vraždy a z 13 pokusů o ni | Foto: Alexandra Newbould | Zdroj: ČTK/AP

Minassian, který byl do soudní síně přiveden v poutech a v bílém vězeňském oděvu, podle agentury AP neprojevoval takřka žádné emoce. Soudce se ho dotázal na jméno a na to, zda rozumí zákazu kontaktovat kohokoli z přeživších.

Řidič dodávky zabil v Torontu deset lidí. Jel šedesátkou, lidé létali do vzduchu, líčí svědci

Číst článek

K obviněním se Minassian, který podle svého profilu na síti LinkedIn pochází z města Richmod Hill v kanadské provincii Ontario, odmítl vyjádřit, nehovořil ani o motivu, který vyšetřovatelé stále objasňují.

„Přesnou motivaci tohoto indicentu velmi intenzivně vyšetřujeme. Nakonec získáme kompletní odpověď,“ ujistil veřejnost náčelník torontské policie Mark Saunders na tiskové konferenci.  

Dodávka, kterou řidič najel do lidí na předměstí Toronta. | Zdroj: Reuters

Řidič v kanadském Torontu zabil v pondělí deset lidí a patnáct jich zranil. S půjčenou dodávkou vjel mezi chodce. České ministerstvo zahraničí nepředpokládá, že by mezi oběťmi krveprolití, které se vyžádalo deset mrtvých, byli Češi. Nemůže to ovšem ani potvrdit, ani vyvrátit.

Za volantem podle policie seděl právě 25letý Alek Minassian, který strhl řízení mezi kolemjdoucí a pokračoval po chodníku rychlostí zhruba 60 kilometrů za hodinu. 

Samotář, který křičel 'Zastřel mě'. Co víme o Aleku Minassianovi, podezřelém z útoku v Torontu?

Číst článek

Videozáznam policejního zásahu proti útočníkovi pak zachycuje muže, který vystupuje z poškozené bílé dodávky a staví se před namířenou zbraň policisty. „Zabij mě,“ křičí a gestikuluje na policisty. 

Minassian podle policie dosud neměl žádné problémy se zákonem a policie jej nevedla na seznamu nebezpečných osob. Podle lidí, kteří ho znali, se nikdy neprojevoval násilně a byl spíše tichý a nenápadný.

Na torontské střední škole podle spolužačky Shereen Chamiové navštěvoval lekce pro žáky s výukovým hendikepem. „Nebyl společenský, ale pokud si vzpomínám, byl absolutně neškodný,“ řekla podle Reuters Chamiová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme