V Srbsku už šestý víkend po sobě protestovaly tisíce lidí proti prezidentovi Vučićovi

Už šestý víkend v řadě protestovaly v ulicích Bělehradu tisíce Srbů proti prezidentovi Aleksandaru Vučićovi. Viní ho z omezování svobody médií a z útoků na opozici. Vučič chce Srbsko dovést do Evropské unie. Demonstranti se obávají, že kvůli tomu připravuje urovnání vztahů s Kosovem.

Bělehrad Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protivládní protesty v srbské metropoli Bělehradu

Protivládní protesty v srbské metropoli Bělehradu | Foto: Marco Djurica | Zdroj: Reuters

Davy lidí s transparenty a píšťalkami znovu prošly ulicemi srbské metropole a dalších šesti měst. Protesty svolala skupina asi třiceti opozičních organizací. Vadí jim Vučićova rétorika, která prý vyzývá k násilí na opozici, že prezident kvůli vidině unijního členství ustupuje kosovským politikům a neplnění slíbených reforem.

„Dokud námi nepřestane pohrdat, množství lidí v ulicích poroste,“ říká příznivec opozice Miroslav.

Prezident Vučić uvedl, že demonstrantům neustoupí. Naznačil ale, že zváží vyhlášení předčasných voleb, aby otestoval popularitu své strany.

Ladislav Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme