Dezinformátorku Duginovou zabili ruští partyzáni, oznámil aktivista. ‚Putin bude sesazen,‘ hlásají

K odpovědnosti za smrt dcery prokremelského ultranacionalistického ideologa Alexandra Dugina se přihlásila neznámá ruská partyzánská skupina s názvem Národní republikánská armáda. Podle agentury AP to oznámil bývalý ruský poslanec a opoziční aktivista Ilja Ponomarjov. AP uvedla, že nebyla schopna existenci skupiny ověřit.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Darja Duginová

Darja Duginová | Foto: Tsargrad.tv | Zdroj: Reuters

Devětadvacetiletá Darja Duginová zahynula v sobotu při explozi auta nedaleko Moskvy. Podle vyšetřovatelů pod jejím vozem explodovalo výbušné zařízení a zločin byl pravděpodobně naplánován a objednán. Server stanice BBC uvedl, že v autě měl jet i sám Dugin.

Rusko viní z vraždy dezinformátorky Duginové Ukrajinu. Pachatelka odjela do Estonska, tvrdí FSB

Číst článek

Dugin, který je některými zdroji považován za mentora prezidenta Vladimira Putina, podporuje ruskou vojenskou agresi na Ukrajině, stejně jako ji podporovala jeho dcera.

Šéf samozvané proruské Doněcké lidové republiky Denis Pušilin na sociální platformě Telegram napsal, že se Duginová stala obětí „teroristů ukrajinského režimu, kteří chtěli zlikvidovat jejího otce“.

Ruský opoziční aktivista Ponomarjov prohlásil, že odpovědnost za smrt Duginové přijala dosud neznámá ruská skupina Národní republikánská armáda.

„Tuto akci, stejně jako mnoho dalších partyzánských akcí na území Ruska v posledních měsících, provedla Národní republikánská armáda,“ řekl podle listu Ukrajinska pravda Ponomarjov. Přečetl také údajný manifest skupiny.

Při explozi auta u Moskvy zemřela dezinformátorka Duginová, dcera prokremelského ideologa

Číst článek

„Prohlašujeme prezidenta Putina za uzurpátora moci a válečného zločince, který rozpoutal bratrovražednou válku mezi slovanskými národy a poslal ruské vojáky na jistou a nesmyslnou smrt… Putin bude námi sesazen a zničen,“ citoval z údajného manifestu.

Listu Ukrajinska pravda Ponomarjov řekl, že s Národní republikánskou armádou je v kontaktu od letošního dubna.

Ponomarjov v roce 2014 jako jediný ruský poslanec hlasoval proti anexi Krymu. Poté uprchl do Spojených států a nyní žije v ukrajinském exilu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme