Alexandrplatz v Berlíně dnes patří dětem. Objevil se i kocour Mikeš

Kocour Mikeš láká na známém berlínském náměstí Alexandrplatz k poznání české kultury i návštěvě České republiky. Oslav světového dne her chce agentura Czech tourismus využít k propagaci naší země i mezi nejmladšími obyvateli Berlína a jejich rodiči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána (Berlín). | Foto: Jiří Hošek

Děti z jedné berlínské školy obíhají jednotlivé stany a sbírají razítka. V českém stánku, který se snaží propagovat Středočeský kraj, pro děti připravili i speciální hru.

„Pro děti jsme připravili hru peklo, která je vytvořena na základě obrázků Josefa Lady. Pak tady také máme kocoura Mikeše, který chodí mezi dětmi a baví se s nimi,“ řekla říká mi Hana Závorková z oblastního muzea.

Přehrát

00:00 / 00:00

ORž-světový den her.mp3

Podle studentky Zdeňky Kujové hra děti baví. „Ta hra není zas až tak jednoduchá, takže jejich snaha ji dohrát je veliká. Musí u ní opravdu přemýšlet a docela se snažit.“

Ředitel berlínské pobočky Czech Tourismu Petr Moc se tak hravým způsobem snaží zpropagovat naši zemi a její méně známé kouty jako například Hrusice.

„Máme zde spoustu návštěvníků. U našeho stánků si můžou lidé s dětmi odnést kromě upomínkových předmětů i praktické informace pro cestu do Česka," uzavřel Moc.

Klára Stejskalová, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme