Navalnyj je další na řadě, s Kara-Murzou mají terč na čele, předpovídal v podcastu Pazderka

„Nedávno jsem koneckonců psal text o Navalném, když se vracel zpátky. Říkal jsem si, že tohle přece nemůže Navalnyj přežít dlouhodobě. Kdybych si měl tipnout, kdo bude další, tak myslím, že jména jako Navalnyj a Kara-Murza jsou první na ráně. I když bych strašně chtěl, aby to tak nebylo,“ předpovídal v říjnu novinář Josef Pazderka v podcastu Na Východ!, který se věnuje postsovětskému prostoru.

Na Východ! Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novináři Josef Pazderka (vpravo) a Ondřej Soukup

Novináři Josef Pazderka (vpravo) a Ondřej Soukup | Zdroj: Český rozhlas

„A jak to bude, jestli se záhadně otráví jídlem nebo nějaký patriotický vězeň vezme spravedlnost do svých rukou nebo záhadný incident… Myslím, že zrovna tito dva lidé mají terč na čele asi úplně nejvíc,“ řekl Pazderka.

Dlouhodobý kritik Kremlu Alexej Navalnyj podle oznámení ruské vězeňské služby v pátek zemřel, příčina smrti zatím není známá. Navalnému bylo 47 let, zemřel nedlouho před březnovými prezidentskými volbami, ve kterých se Vladimir Putin uchází o další šestiletý mandát v čele státu.

Za veřejné odsouzení „speciální vojenské operace“ na Ukrajině dostal Navalnyj letos v Rusku trest 25 let odnětí svobody, který si odpykával v trestanecké kolonii s nejvyšší ostrahou na Sibiři.

Poslechněte si celý podcast v odkazu níže.

har Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme