Šéf ruské národní gardy vyzval na souboj Navalného. ‚Udělám z vás šťavnatou sekanou,‘ vzkázal disidentovi

Velitel ruské národní gardy Viktor Zolotov v úterý veřejně vyzval na souboj opozičního předáka Alexeje Navalného, jehož Fond boje s korupcí obvinil národní gardu z machinací při zadávání zakázek. Zolotov Navalnému pohrozil, že z něj udělá „šťavnatou sekanou“.

Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opoziční lídr Alexej Navalnyj | Foto: Vincent Kessler | Zdroj: Reuters

Navalného fond koncem srpna zveřejnil s odkazem na veřejné informační zdroje obvinění, že velení národní gardy podvádělo při nákupu potravin. Když za monopolního dodavatele Zolotovova organizace vybrala masokombinát Družba narodov, dodavatelské ceny se zvýšily až trojnásobně, tvrdí fond. Majitelem kombinátu je někdejší vedoucí archivní správy ministerstva vnitra.

Google před místními volbami stáhl z YouTube propagační videa ruského opozičníka Navalného

Číst článek

Čtyřiašedesátiletý Zolotov je bývalým šéfem prezidentské ochranky, v 90. letech byl podle některých informací tréninkovým partnerem Vladimira Putina v ringu a na judistických žíněnkách tatami. Je předsedou federace ruských karatistů.

„Dopustil jste se pomluvy, což se v důstojnickém prostředí nepromíjí. Vyzývám vás na souboj do ringu nebo na tatami, jak je libo. Slibuji, že z vás udělám pěknou šťavnatou sekanou,“ řekl armádní generál Zolotov ve videoklipu na síti YouTube.

Navalnyj na nabídku souboje bezprostředně odpovědět nemůže, protože je ve vězení. Kvůli opakovanému porušení pravidel pro pořádání veřejných shromáždění dostal v srpnu trest 30 dnů, do propuštění mu zbývají necelé dva týdny.

Kreml v úterý ke konfliktu Navalného se Zolotovem poznamenal, že šéf národní gardy svou nabídku souboje s ruským vedením nekonzultoval. Mluvčí Dmitrij Peskov nicméně dodal, že stanovisko Zolotova chápe.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme