Po kritice upadl v nemilost. Čína vyřadila zakladatele firmy Alibaba ze seznamu podnikatelských lídrů

Zakladatel internetové společnosti Alibaba Group Jack Ma byl vyřazen ze seznamu čínských podnikatelských lídrů zveřejněného ve státních médiích. Nejznámější čínský podnikatel nebyl zmíněn v úterním článku na titulní straně listu Shanghai Securities News. Ignorování Jacka Ma je další ukázkou toho, jak hluboko upadl ve své vlasti v nemilost, uvedla agentura Reuters.

Šanghaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čínský miliardář a spoluzakladatel internetové obchodní společnosti Alibaba Jack Ma | Foto: Arnd Wiegmann | Zdroj: Reuters

Místo toho byli v úterý pochváleni Žen Čeng-fej z Huawei Technologies, Lej Ťün z Xiaomi a Wang Čchuan-fu z firmy BYD.

Jack Ma se dostal v nemilost po svém projevu z 24. října loňského roku, ve kterém ostře zkritizoval čínský regulační systém.

Tento krok vedl ke zrušení primární veřejné nabídky (IPO) akcií čínské finančně technologické společnosti Ant Group, která je divizí Alibaby. Regulátoři se také od té doby více zaměřili na podnikání Alibaby a zahájili antimonopolní vyšetřování firmy. Zvažuje se také přísnější regulace pro Ant Group.

Zakladatel Alibaby je známý tím, že se vyhýbá pozornosti, po svém projevu ale asi na tři měsíce zcela zmizel z očí veřejnosti. To vyvolalo spekulace o jeho pobytu. Minulý měsíc se znovu objevil při krátkém videohovoru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme