Zakázaný alkohol v Íránu zabíjí. Kvůli podomácku vyrobeným lihovinám zemřelo přes 40 lidí

Nelegálně vyrobený alkohol usmrtil v Íránu nejméně 42 lidí. Oznámil to v pondělí vládní mluvčí. V Íránu jakožto muslimské zemi je konzumace alkoholu zakázaná, nelegálně vyrobené alkoholické nápoje se ale do země přesto pašují.

Teherán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: PublicDomainPictures | CC0 1.0,©

Mluvčí ministerstva zdravotnictví řekl, že 16 lidí po požití pančovaného alkoholu osleplo. Na 170 lidí se pak muselo podrobit dialýze.

117 otrávených, 48 mrtvých, 15 000 litrů závadného alkoholu. Připomeňte si kauzu Metanol

Číst článek

V minulých třech týdnech bylo v pěti íránských provinciích nutné hospitalizovat 460 lidí. Nejmladší z nich byla devatenáctiletá žena.

Do nelegálního alkoholu se někdy podle serveru BBC dostane jedovatý metanol. Minulý týden policie v jihoíránském městě Bandar Abbás zatkla pár, který se zabýval domácí výrobou alkoholu.

Podle BBC není nezvyklé, že nekvalitní alkohol v Íránu způsobí zdravotní komplikace i smrt, ale není běžné, že zemře tak velké množství lidí a v několika provinciích.

Podle íránského protidrogového úřadu se do země ročně propašuje 80 milionů litrů alkoholu, představujících v přepočtu hodnotu 16 miliard korun. Íránský zákon umožňuje potrestat muslimy za pití alkoholu 80 ranami bičem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme