Do alpského terénu vyrazili jen s trekovou výbavou. Pětici Čechů museli pomoci záchranáři

V rakouských Alpách se dostalo do potíží pět Čechů. Podle zprávy listu Kronen Zeitung vyrazili v sobotu ráno jenom s trekovým vybavením z chaty Kolm Saigurn na túru do alpského terénu ve Vysokých Taurech.

Salcburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rakouské Alpy (ilustrační foto) | Foto: helst1/flickr.com | Zdroj: Licence Attribution-NonCommercial-NoDerivs 2.0 Generic

Policie oznámila, že cílem Čechů byla chata Zittelhaus na vrcholu Hoher Sonnblick, který je v nadmořské výšce 3106 metrů.

V rakouských Alpách zahynul český turista. Odpojil se od skupiny a zabloudil v mlze

Číst článek

Ve skupině byly podle tohoto zdroje tři ženy a dva muži ve věku od 41 do 57 let. V létě se na horu chodí i přes ledovec Kleinfleisskees. Skupina se na něj neodvážila kvůli nedostatečnému vybavení. V mlze pak měla problém se zorientovat. Po sedmé hodině večer zavolala o pomoc.

Zalarmována byla alpská policie i letecká služba v Klagenfurtu. Policisté se se skupinou spojili a určili její polohu díky údajům GPS. Kolem deváté hodiny pak posádka policejního vrtulníku skupinu spatřila asi 200 metrů pod chatou Zittelhaus.

Vzhledem ke špatným podmínkám nebylo možné přistát, ale ke skupině se dostalo několik záchranářů a s Čechy se setkali před půlnocí. Celou skupinu pak dostali bezpečně do údolí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme