Lavina v italských Alpách zabila dvě Němky. Zbývajících sedm lyžařů neštěstí přežilo

Lavina ve středu zasáhla skupinu německých lyžařů v turistické oblasti Alta Val Venosta nedaleko hranic se Švýcarskem a Rakouskem. Dvě osoby záchranáři ze sněhu sice vyprostili, ale jedenáctiletá dívka a její pětačtyřicetiletá matka posléze zraněním podlehly, uvedla na twitteru italská horská služba. Sedm zbylých osob ze skupiny přežilo podle DPA bez poranění, lavina je nezavalila.

Řím Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lavina (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Horská služba uvedla, že vyproštěná dívka a její matka patřily do devítičlenné skupiny. Italská policie potvrdila, že to byli Němci. Německá média informovala, že oběti pocházely z města Ludwigsburg v Bádensku-Württembersku.

Lyžaři se v okamžiku, kdy se spustila lavina, údajně nacházeli mimo sjezdovku. Místo neštěstí bylo zprvu špatně přístupné kvůli sněhové bouři a nízké viditelnosti. Vyproštěné později evakuovaly helikoptéry vybavené nočním viděním.

Lavina spadla na západním svahu údolí Val Venosta v oblasti Malga San Valentino nad přehradou Lago di Resia (Reschensee) poblíž lyžařského centra Haideralm, informovala italská tisková agentura ANSA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme