Alternativa pro Německo stále chce Glasera ve vedení parlamentu. Poslanci už ho jednou nezvolili

Alternativa pro Německo trvá na kandidatuře svého místopředsedy Albrechta Glasera do vedení Spolkového sněmu. Oznámili to ve středu činitelé této strany. Glaser byl jediným z kandidátů na místopředsedu parlamentu, který v úterý v trojkolové volbě neuspěl. Politikům vadí jeho kontroverzní výroky o islámu.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místopředseda Alternativy pro Německo Albrecht Glaser

Místopředseda Alternativy pro Německo Albrecht Glaser | Zdroj: Reuters

Glaser se v dubnu vyjádřil v tom smyslu, že by muslimům odepřel právo na svobodu vyznání, protože islám je konstrukce, která sama svobodu vyznání nerespektuje a potlačuje ji.

Právě tento výrok byl hlavním důvodem, proč pětasedmdesátiletý politik na ustavující schůzi parlamentu daleko zaostal za potřebným počtem hlasů. Kandidáti všech ostatních stran byli do předsednictva zvoleni hned v prvním kole.

Poslední neobsazený místopředsednický post zůstává nadále vyhrazen protiimigrační a protiislámské Alternativě pro Německo. Je na této straně, koho na něj navrhne.

Její volební lídr Alexander Gauland ve středu podle německých médií uvedl, že Alternativa pro Německo trvá na kandidatuře Glasera. Ten je podle něj připraven svou pozici k islámu poslancům ostatních stran vysvětlit, aby se vyjasnila „možná nedorozumění".

Další schůze parlamentu, do jehož čela byl v úterý jednoznačně zvolen dosavadní ministr financí Wolfgang Schäuble (CDU), se uskuteční v týdnu od 20. listopadu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme