Při tlačenici před rapovým koncertem v Alžíru zemřelo pět lidí. Vystoupení nebylo přerušeno

Pět lidí zemřelo a několik desítek osob utrpělo zranění při tlačenici, která nastala ve čtvrtek večer u jednoho ze vstupů na stadion v Alžíru krátce před koncertem Soolkinga, alžírské rapové hvězdy. Uvedl to informační server TSA s odkazem na nemocniční zdroje. Alžírské úřady se k situaci zatím nevyjádřily, napsala v pátek agentura AFP.

Alžír Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé, kteří byli v době neštěstí již uvnitř stadionu, AFP řekli, že si ničeho neobvyklého nevšimli. | Zdroj: Reuters

„Koncert zpěváka Soolkinga v Alžíru byl poznamenán hrozivou událostí: Pět lidí – tři muži a dvě dívky – zemřelo a 21 dalších osob bylo zraněno při tlačenici,“ napsal server TSA. Zpravodajský server listu Al-Bilád hovoří o nejméně pěti mrtvých a množství zraněných bez bližších podrobností. Uvedl rovněž, že se na místo neštěstí i do nemocnice, kam byli převezeni zranění, dostavil představitel státního zastupitelství.

Na Floridě popravili vězně odsouzeného za vraždy gayů, v cele smrti seděl téměř 25 let

Číst článek

Na sociálních sítích se objevují nepotvrzené informace, že neštěstí se stalo kolem 20.00 místního času (21.00 SELČ), tedy asi hodinu před začátkem vystoupení, které nebylo kvůli neštěstí přerušeno. Stadion byl už v tu chvíli téměř plný, avšak další lidé se snažili dostat dovnitř.

,La Liberté‘

Lidé, kteří byli v době neštěstí již uvnitř stadionu, AFP řekli, že si ničeho neobvyklého nevšimli a že ani při odchodu z koncertu kolem půlnoci nezaznamenali zvýšenou přítomnost bezpečnostních složek či záchranářů.

Soolking, který žije ve Francii, složil nedávno píseň „La Liberté“ (Svoboda), jež je věnována protestnímu hnutí, které už od února protestuje v ulicích alžírských měst. Demonstranti si píseň podle AFP často prozpěvují.

Protesty vypukly nejdříve v reakci na oznámení 82letého prezidenta Abdala Azíze Butefliky, že se chystá usilovat o pátý prezidentský mandát. Poté, co se záměru vzdal a v dubnu rezignoval, začalo protestní hnutí požadovat odstoupení všech lidí spojených s minulým režimem. Demonstrace, které se pořádají již 26 týden v řadě (tedy půl roku), stále pokračují.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme