Zaměstnanci Amazonu v Německu jdou do stávky. Kritizují přístup firmy k ochraně před koronavirem

Zaměstnanci šesti logistických center amerického internetového prodejce Amazon v Německu vstupují od pondělí do stávky kvůli obavám o bezpečnost a zdraví poté, co někteří z nich byli pozitivně testováni na koronavirus. Stávka by měla trvat nejméně 48 hodin, uvedl odborový svaz Verdi.

Frankfurt Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amazon v reakci na stávku uvedl, že investoval přes čtyři miliardy dolarů na ochranu před virem (ilustrační foto) | Foto: Mike Segar | Zdroj: Reuters

Verdi uvedl, že stávka se dotkne center ve městech Lipsko, Bad Hersfeld, Rheinberg, Werne a Koblenz. Motto stávky je „Dobrá a zdravá práce“. Odbory tvrdí, že Amazon dává přednost zisku před bezpečnostní svých zaměstnanců a mají informace o tom, že nejméně 30 až 40 kolegů bylo nakaženo.

Amazon v prohlášení obvinění odmítl. Uvedl, že do června investoval čtyři miliardy dolarů (v přepočtu 95,2 miliardy korun) do opatření na ochranu své pracovní síly a klientů před nemocí covid-19. V Německu, které je jeho největším trhem po Spojených státech, Amazon podle mluvčího od února objednal 470 milionů lahví dezinfekce na ruce, 21 milionů párů rukavic, 19 milionů masek a dalších ochranných prostředků na obličej a 39 milionů krabic s dezinfekčními ubrousky.

Amazon v Německu již dlouhou dobu bojuje s odbory kvůli mzdám a pracovním podmínkám zaměstnanců logistických center. Ti již od roku 2013 několikrát stávkovali, napsala agentura Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme