Poslední z kmene. Přes 20 let s nikým nemluvil, kácí stromy a loví zvěř lukem a šípy

Přes 20 let nejspíš s nikým dalším nemluvil, nemá žádné moderní technické vymoženosti a přesto se teď dokázal stát internetovou hvězdou. Spoře oděný padesátník z Brazílie se na lehce rozklepaných záběrech z dálky pokouší sekerou pokácet strom.

Brasília Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Onen padesátník je poslední známý žijící příslušník izolovaného amazonského kmene. Brazilská vládní agentura pro zájmy indiánů a jejich kulturu o existenci muže ví už léta. Nikdy se ho ale nepodařilo tak dobře natočit na kameru.

Jeho druzi se stali oběťmi dřevorubců a farmářů, kteří od 70. let minulého století hromadně vyvražďovali původní obyvatele Amazonského pralesa, píše britský The Guardian.

Muž nejspíš jako jediný přežil útok na šestičlennou skupinu z roku 1995. Brazilská agentura ho poprvé našla o rok později a od té doby ho sleduje. Už v roce 1998 se podařilo letmo zachytit jeho obličej.

Na nových záběrech se zdá, že má víc než dost energie, aby se rozmáchl sekerou proti stromu.

Muž v Amazonii loví divoká prasata, ptáky a opice. Používá k tomu luk a šípy nebo nastražené pasti. Taky pěstuje papáju nebo kukuřici. Vědci se jakémukoli kontaktu s mužem vyhýbají. V pralese ale nechávají různé nástroje nebo semena tradičníc plodin tak, aby je našel. Agentura taky chrání oblast, kde indián žije.

Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme