Američan dostal za znásilnění a brutální vraždu irácké rodiny doživotí

Zbytek života má strávit za mřížemi 24letý Američan Steven Green, který se před třemi lety v Iráku podílel na hromadném znásilnění irácké dívky a vyvraždění její rodiny. Tehdy byl členem amerických jednotek. Protože ale mezitím z armády odešel, jeho zločin posuzoval americký civilní soud a porota. A ta se nedokázala shodnout na trestu smrti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Jeden z nejznámějších zločinů amerických vojáků už tehdy otřásl celým Irákem. Pak začaly vycházet najevo detaily. Skupina Američanů si vyhlédla 14letou Abír a rozhodla se, že jí znásilní. Poté co popili whisky, přepadli v Mahmúdíji dům její rodiny. V jedné místnosti zavraždili rodiče a pětiletou sestru dívky. Tu mezitím znásilňovali a pak také zastřelili a spálili její tělo.

Čtyři vojáci už byli odsouzeni k mnohaletým trestům. U Greena se za válečný zločin předpokládal i trest smrti, protože byl jeho strůjcem. Porota ale nakonec sáhla k doživotí bez možnosti předčasného propuštění. Obhajoba mimo jiné argumentovala, že Green měl těžké dětství a že je obětí amerického systému.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme