Američan vraždil v Mississippi. Na třech místech zastřelil osm lidí

Osm lidí včetně zástupce šerifa zastřelil v sobotu na třech různých místech v americkém státě Mississippi šestatřicetiletý muž. Informoval o tom místní list The Clarion-Ledger. Policie podezřelého už zadržela. Motiv jeho činu, ani totožnost obětí, zatím nejsou známy.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká policie (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Tragédie se stala ve venkovském okrese Lincoln, který leží jižně od metropole státu Mississippi Jacksonu. Pachatel střílel ve dvou domech ve městě Brookhaven a v jednom v obci Bogue Chitto.

Podle místního listu je podezřelým ze zabití osmi lidí Cory Godbolt. V rozhovoru, který poskytl novináři během zatýkání, uvedl, že čin spáchal, protože „miloval svou ženu a děti". Řekl rovněž, že se pohádal s příbuznými, protože chtěl „své děti vzít domů". Zda jsou jeho děti či příbuzní mezi oběťmi střelby, není jasné.

K rodinné hádce podle všeho někdo zavolal policii a právě přivolaný zástupce šerifa se stal jednou z obětí střelce, který podle svých slov plánoval po svém činu spáchat sebevraždu, došly mu ale náboje.

Guvernér státu Mississippi Phil Bryant čin označil za „nesmyslnou tragédii". Zvláštní smutek vyjádřil nad smrtí policisty. "Až příliš často přicházíme o ty nejlepší mezi námi," řekl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme