Američané a Mexičané utíkají před sílící Emily

Hurikán Emily opět míří k pobřeží Mexika. Tentokrát ohrožuje také nejjižnější cíp amerického státu Texas. Bouře v úterý částečně nabrala sílu nad Mexickým zálivem a podle předpokladů meteorologů se stáčí do mexického vnitrozemí. I když už Emily nemá takovou sílu, s jakou udeřila v pondělí na poloostrově Yucatan, stále ještě může napáchat značné škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hurikán | Foto: ČTK/AP

Podle předpovědí by měl hurikán zasáhnout severovýchodní pobřeží Mexika dnes ráno našeho času. Jeho síla opět vzrostla z druhého na třetí stupeň. Z ohrožených oblastí Mexika a Texasu už uprchly do bezpečí tisíce lidí.

Emily postupuje kupředu směrem na severozápad rychlostí kolem 19 kilometrů za hodinu s větrem dosahujícím rychlosti 205 kilometrů v hodině. Podle očekávání vstoupí na pevninu asi 240 kilometrů jižně od mexicko-amerických hranic. Tam by mohl výrazně poškodit především nízko položené rybářské osady.

Obyvatelé pobřežních lokalit v nejjižnější oblasti amerického státu Texas se do poslední chvíle před opuštěním domovů snažili o jejich opevnění. Obkládali své domy pytli s pískem a zatloukali okna prkny. Na ostrově South Padre, který je populárním místem trávení dovolené, nařídila policie evakuaci turistů z kempinku.

Hurikán, který předtím na Jamajce zabil čtyři lidi a na Grenadě jednoho, si už i v Mexiku vyžádal tři mrtvé: dvoučlennou posádku vrtulníku, který měl evakuovat dělníky z ropné plošiny v Mexickém zálivu, a také německého učitele potápění, kterého při zajišťování obydlí proti hurikánu zasáhl elektrický proud.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme