Američané a Mexičané utíkají před sílící Emily

Hurikán Emily opět míří k pobřeží Mexika. Tentokrát ohrožuje také nejjižnější cíp amerického státu Texas. Bouře v úterý částečně nabrala sílu nad Mexickým zálivem a podle předpokladů meteorologů se stáčí do mexického vnitrozemí. I když už Emily nemá takovou sílu, s jakou udeřila v pondělí na poloostrově Yucatan, stále ještě může napáchat značné škody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hurikán | Zdroj: ČTK

Podle předpovědí by měl hurikán zasáhnout severovýchodní pobřeží Mexika dnes ráno našeho času. Jeho síla opět vzrostla z druhého na třetí stupeň. Z ohrožených oblastí Mexika a Texasu už uprchly do bezpečí tisíce lidí.

Emily postupuje kupředu směrem na severozápad rychlostí kolem 19 kilometrů za hodinu s větrem dosahujícím rychlosti 205 kilometrů v hodině. Podle očekávání vstoupí na pevninu asi 240 kilometrů jižně od mexicko-amerických hranic. Tam by mohl výrazně poškodit především nízko položené rybářské osady.

Obyvatelé pobřežních lokalit v nejjižnější oblasti amerického státu Texas se do poslední chvíle před opuštěním domovů snažili o jejich opevnění. Obkládali své domy pytli s pískem a zatloukali okna prkny. Na ostrově South Padre, který je populárním místem trávení dovolené, nařídila policie evakuaci turistů z kempinku.

Hurikán, který předtím na Jamajce zabil čtyři lidi a na Grenadě jednoho, si už i v Mexiku vyžádal tři mrtvé: dvoučlennou posádku vrtulníku, který měl evakuovat dělníky z ropné plošiny v Mexickém zálivu, a také německého učitele potápění, kterého při zajišťování obydlí proti hurikánu zasáhl elektrický proud.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme