Američané by se mohli začít stahovat z Iráku začátkem příštího roku

Ve Spojených státech se více než o úspěchu v Iráku mluví o tom, kdy půjdou americké jednotky domů. Americký ministr obrany Donald Rumsfeld odmítl myšlenku na okamžitý odchod vojáků z Iráku. Ministryně zahraničí Condoleezza Riceová ale prohlásila, že tam možná už dlouho nebude potřeba tolik amerických vojáků, kolik jich tam je dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci v Iráku | Zdroj: ČTK

Dnešní vydání deníku Washington Post nepřímo potvrdilo slova ministryně zahraničí, když uvedlo, že Pentagon možná stáhne z Iráku počátkem příštího roku až tři vojenské brigády z osmnácti. Ministr Rumsfeld nedávno řekl, že okamžité stažení by bylo hrozná věc a Bushova administrativa dodává, že vojáci z Iráku neodejdou, pokud se Iráčané nebudou schopní o sebe postarat.

Pentagon připravuje scénáře na redukci sil, která bude důkazem pokroku v Iráku. Generál Martin Dempsey odpovědný za výcvik irácké armády ale varuje, že nasazení iráckých vojáků nelze uspěchat. Hlavní velitel v Iráku George Casey už Pentagonu zaslal plán postupného odchodu, který by mohl začít počátkem příštího roku.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme