Američané by se mohli začít stahovat z Iráku začátkem příštího roku

Ve Spojených státech se více než o úspěchu v Iráku mluví o tom, kdy půjdou americké jednotky domů. Americký ministr obrany Donald Rumsfeld odmítl myšlenku na okamžitý odchod vojáků z Iráku. Ministryně zahraničí Condoleezza Riceová ale prohlásila, že tam možná už dlouho nebude potřeba tolik amerických vojáků, kolik jich tam je dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

američtí vojáci v Iráku | Foto: ČTK/AP

Dnešní vydání deníku Washington Post nepřímo potvrdilo slova ministryně zahraničí, když uvedlo, že Pentagon možná stáhne z Iráku počátkem příštího roku až tři vojenské brigády z osmnácti. Ministr Rumsfeld nedávno řekl, že okamžité stažení by bylo hrozná věc a Bushova administrativa dodává, že vojáci z Iráku neodejdou, pokud se Iráčané nebudou schopní o sebe postarat.

Pentagon připravuje scénáře na redukci sil, která bude důkazem pokroku v Iráku. Generál Martin Dempsey odpovědný za výcvik irácké armády ale varuje, že nasazení iráckých vojáků nelze uspěchat. Hlavní velitel v Iráku George Casey už Pentagonu zaslal plán postupného odchodu, který by mohl začít počátkem příštího roku.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme