Američané by se ve světě ztratili

Občané země, která vede svět do boje proti terorismu, se mohou ve světě ztratit nebo nenajdou cestu zpátky domů. Dokazují to právě zveřejněné výsledky zeměpisného průzkumu populárně-vědeckého časopisu National Geographic. Každý desátý mladý Američan navíc neví, kde leží Spojené státy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lupa - zvětšovací sklo - a mapa

Přestože jsou mladí Američané denně bombardováni zprávami z Blízkého a Středního východu, plných 85 procent z nich nenajde na mapě Afghánistán, Irák nebo Izrael. Téměř třetina dotázaných ve věku od 18 do 24 let nemohla lokalizovat největší vodní plochu světa, kterou je Tichý oceán. Více než polovina nenašla Indii a jak připomněla televize Fox News, 11 procent dívek a chlapců nenašlo na slepé mapě ani svou vlast: Spojené státy. O mnoho lépe na tom nebyli mladí z Kanady a Velké Británie. Znalostmi se v průzkumu National Geografic blýskli Švédové, následováni Němci a Italy.

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme