Američané nalezli tělo jednoho z pohřešovaných pilotů

Američtí vojáci našli v Iráku tělo jednoho ze dvou pohřešovaných pilotů stíhacích letounů F-18. Druhého amerického pilota bojového letounu F/A 18 Hornet se v Iráku zatím nepodařilo najít. Americká základna ztratila kontakt se dvěma stíhacími letouny v noci na dnešek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

F/A - 18 Hornet

F/A - 18 Hornet | Foto: US NAVY

Pátrací skupiny pokračují v intenzivní práci. Genrál Mark Kemet z velení amerických vojsk v Iráku dnes televizi Al-Arabíja potvrdil, že druhý pilot je stále nezvěstný. "Druhého pilota jsme stále nenašli, nepotvrdilo se, že by letouny byly terčem střelby nebo útoku. Pokračujeme ve vyšetřování a dále hledáme v oblasti, kde se letadla ztratila. Velení mateřské letadlové lodi ztratilo se dvěma bojovými letadly spojení včera večer," řekl Kemet.

Se stíhačkami F/A-18 Hornet ztratili spojení velitelé na letadlové lodi Carl Vinson. Stroje za více než 35 milionů dolarů se s největší pravděpodobností srazily nad pevninou nebo nad mořem.

Milan Kopp, Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme