Američané nalezli tělo jednoho z pohřešovaných pilotů

Američtí vojáci našli v Iráku tělo jednoho ze dvou pohřešovaných pilotů stíhacích letounů F-18. Druhého amerického pilota bojového letounu F/A 18 Hornet se v Iráku zatím nepodařilo najít. Americká základna ztratila kontakt se dvěma stíhacími letouny v noci na dnešek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

F/A - 18 Hornet | Foto: US NAVY

Pátrací skupiny pokračují v intenzivní práci. Genrál Mark Kemet z velení amerických vojsk v Iráku dnes televizi Al-Arabíja potvrdil, že druhý pilot je stále nezvěstný. "Druhého pilota jsme stále nenašli, nepotvrdilo se, že by letouny byly terčem střelby nebo útoku. Pokračujeme ve vyšetřování a dále hledáme v oblasti, kde se letadla ztratila. Velení mateřské letadlové lodi ztratilo se dvěma bojovými letadly spojení včera večer," řekl Kemet.

Se stíhačkami F/A-18 Hornet ztratili spojení velitelé na letadlové lodi Carl Vinson. Stroje za více než 35 milionů dolarů se s největší pravděpodobností srazily nad pevninou nebo nad mořem.

Milan Kopp, Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme