Američané nebrali vážně varování před útoky v Keni

Dva týdny před útokem v keňské Mombase vydali Australané varování před teroristickým činem proti západním cílům v této zemi. O informace se zpravodajské služby podělily také se svými americkými kolegy. Spojené státy ale toto varování nebraly vážně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hotel Paradise po výbuchu | Foto: ČTK/AP

Američtí představitelé měli před čtvrtečními protiizraelskými atentáty zprávu o tom, že by v Keni mohlo dojít k teroristickému útoku. Nepovažovali však informaci za dostatečně důvěryhodnou, a tak nepřijali žádná preventivní opatření.. Zdroj informací měl pocházet z Austrálie a uvést, že není vyloučen teroristický útok na západní cíle v Mombase. Australané už v polovině listopadu varovali své občany před cestami do oblasti.

Na místě teroristického útoku v Keni pracují experti CIA. Zdroje z americké administrativy řekly CNN, že spolu s Al-Káidou je mezi nejpodezřelejšími možnými pachateli hrůzného činu Strana islámské jednoty, skupina spolupracující s teroristickou sítí Al-Káida a působící v Somálsku.

Miroslav Konvalina, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme