Američané odkládají popravy kvůli nedostatku anestetika

Ve Spojených státech se odkládá několik poprav. Několik z 35 států, které popravují injekcí, totiž trpí záhadným nedostatkem anestetika, které je součástí smrtícího koktejlu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Injekční stříkačka

Injekční stříkačka | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Biggishben

Thiopenthal sodný je barbiturátové anestetikum s rychlým a silným účinkem. Tvoří jednou ze tří složek smrtící injekce, kterou používá při popravách 35 amerických států.

V Americe je jediným výrobcem společnost Hospira a ta vysvětluje problémy s dodávkami nespecifikovanými potížemi s vlastními dodavateli surovin.

Nedostatek thiopenthalu už vedl k odkladu jedné popravy v Oklahomě, v Kentucky guvernér nepodepsal dva rozsudky smrti, protože by je nebylo jak provést.

Teď se komplikuje další poprava v Kalifornii, která měla být provedená v pátek. Podobné problémy pravděpodobně nastanou v dalších státech se 17 popravami plánovanými v příštích třech měsících.

Martin Hromádka, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme