Američané pokračují v bezpilotních náletech v Jemenu. Cílem mají být vůdci Al-Káidy

Američané ráno podnikli další bezpilotní nálet na předpokládané teroristy v Jemenu. Zahynulo nejméně šest lidí. Spojené státy zasahují v země na jihu Arabského poloostrova centrum teroristických plánů, které prý měly v uplynulých dnech mířit na americké diplomatické mise v muslimském světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Voják hlídkující na checkpointu poblíž jemenského města Sana'a | Zdroj: Reuters

Americký prezident Obama schválil nálety bezpilotních letadel v Jemenu právě kvůli tomu. Za poslední dva týdny takto Američané zabili už na třicet lidí.

Dnes ale podle místních úřadů zahynuli i dva civilisté, a při včerejším náletu podle jemenské policie nebyl mezi mrtvými nikdo z Al-Káidy. I proto v arabské zemi sílí kritika amerických útoků.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v Jemenu mluvil na Radiožurnálu Břetislav Tureček

Samotné jemenské úřady ale ohlásily, že zmařily plány ozbrojenců z Al-Káidy na obsazení dvou ropných terminálů na východě země.

Na konci minulého týdne Američané uzavřeli asi dvacítku svých ambasád a dalších diplomatických misí nejen na Blízkém východě, ale obecně v muslimském světě. Zachytili totiž komunikaci mezi vůdcem Al-Káidy a šéfem Al-Káidy na Arabském poloostrově, který se patrně skrývá v Jemenu.

Grafický profil k americkému bezpilotnímu programu | Foto: ČTK

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme