Američané pošlou do Česka vakcíny proti žloutence

Spojené státy dodají do České republiky 65 000 vakcín proti žloutence typu A. Potřebných 30 milionů korun na toto očkování věnují americké firmy ve spolupráci s americkou vládou. Ministryni zdravotnictví Marii Součkové to oznámil velvyslanec USA Craig Stapleton. Už odpoledne přistál v Praze letecký speciál DC-8 s další americkou humanitární pomocí v hodnotě 300 000 dolarů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vykládání humanitární pomoci | Foto: Michal Kamaryt

"Pomoc, která přijde zítra, má mnohem větší hodnotu než pomoc, která přijde za měsíc. Proto zdůrazňujeme rychlost a efektivnost spíš než finanční hodnotu," uvedl velvyslanec Stapleton.

Jak zjistil ve Washingtonu zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina, speciál americké humanitární organizace Americares přivezl do Prahy 30 tun zdravotnického materiálu a čistících a dezinfekčních prostředků. Na palubě bylo také šest palet hygienických balíčků a zásoby balené vody.

Největším problémem bylo podle organizátorů sehnat ve Spojených státech potřebné vakcíny proti žloutence. Ty se ale nakonec Američanům podařilo pro Česko zakoupit v Evropě.

Miroslav Konvalina, Lenka Šumová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme