Američané pošlou do Iráku vojenské poradce. Budou školit místní vojáky

Tým poradců z USA posílí výcvik armády v Iráku. Podle prezidenta Baracka Obamy vyšlou Spojené státy do země dalších 450 vojenských poradců. Školit budou irácké síly, tak aby byly schopné bojovat s příslušníky hnutí Islámský stát. Podle Bílého domu prezident Obama rozhodl v reakci na žádost iráckého premiéra Hajdara Abadího.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S výcvikem vojáků v Iráku bude pomáhat 450 vojenských poradců z USA

S výcvikem vojáků v Iráku bude pomáhat 450 vojenských poradců z USA | Zdroj: Reuters

Bílý dům potvrdil, že američtí vojenští experti budou nasazeni v irácké provincii Anbar, jejíž hlavní město Ramadí v květnu dobyli ozbrojenci Islámského státu.

Jak uvedl mluvčí prezidenta Josh Earnest, Barack Obama a jeho tým pro národní bezpečnost chtějí krokem posílit irácké bezpečnostní složky a povzbudit sunnitské dobrovolníky, aby se v jejich řadách zapojily do boje proti Islámskému státu.

Podle pozorovatelů je ohlášené opatření přiznáním, že současná strategie nepřináší kýžené výsledky. Prezident Obama odmítá vyslat do Iráku bojové jednotky.

Spolu s novými poradci bude v zemi působit na 3,5 tisíce amerických vojáků.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme