Američané potvrdili svůj zájem o radiolokátor Věra

Při jednáních v Pentagonu to českému ministru zahraničí Cyrilu Svobodovi sdělil náměstek amerického ministra obrany Paul Wolfowitz. Američané už dříve českého premiéra Vladimíru Špidlu požádali, aby vývoz unikátních radarů do Číny zakázal a nabídli odkoupení systému.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Systém Věra | Foto: Radio Praha

Jednání o odkoupení radarového systému Věra Američany pokročila, a to je podle české strany dobře. Vážná jednání, která právě probíhají, mohou být podle Cyrila Svobody úspěšná. Spojené státy chápou přesměrování obchodu za 600 milionů korun, jako příspěvek k vzájemnému partnerství v rámci NATO.

Americký ministr zahraničí Colin Powel napsal předsedovi vlády Vladimíru Špidlovi dopis, ve kterém požádal o zákaz vývozu radarů do Číny.

Šéf americké diplomacie Colin Powell vyjádřil přesvědčení, že pokud by se radarový systém dostal do Číny, byl by tam zkopírován a dále rozšiřován do třetích zemí. Mluvilo se v této souvislosti o Iránu nebo Severní Korey.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme