Američané řeší případy sexuálního zneužívání zahraničních studentů

Americká vláda zareagovala na případy sexuálního zneužívání zahraničních studentů v rodinách jejich hostitelů. Bushova administrativa navrhuje nová pravidla, která by měla prověřovat americké rodiny, které se nabídnou, že budou hostit studenty. Na změny se budou muset připravit také agentury, které pobyty studentů v zámoří zprostředkovávají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká dovolená u moře | Foto: Miroslav Konvalina

Americká vláda chce pomoci vyřešit problém sexuálního zneužívání středoškoláků, kteří se právě chystají do Spojených států na střední školy. 28 tisíc náctiletých stráví rok v amerických rodinách a většinou na to budou mít ty nejhezčí vzpomínky.

Jak napsal deník Washington Post, za padesát let, po které studenti na pobyty do zámoří jezdí, se nijak neevidovaly případy sexuálního zneužívání teenagerů. Nyní se dohled zvýší, ale už to nezabrání třem případům, které právě řeší americké soudy.

V jednom případě šlo o znásilnění sedmnáctileté německé studentky učitelem v domě hostitelské rodiny, v dalším případě muž nainstaloval v pokoji dívky skryté kamery, aby jí mohl sledovat nahou. Na případy sexuálního zneužívání ze strany otců v hostujících rodinách si častěji stěžují také české au-pair.

Miroslav Konvalina, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme