Američané se děsí chřipkové epidemie

Ve Spojených státech chybí tento rok téměř polovina vakcín proti chřipce. Někteří lidé jsou schopní udělat téměř cokoliv, aby se k vakcíně dostali, stojí dlouhé fronty a jednotlivé státy musely přijmout rázná opatření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

očkování | Foto: očkování

Stalo se tak poté, co Velká Británie zastavila firmě Chiron, jednomu z hlavních amerických dodavatelů licenci. Spojené státy byly touto situací zaskočeny a na některých místech propukla panika. V Novém Mexiku sleduje situaci zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Minulý rok zemřelo ve Spojených státech na chřipku 36 tisíc lidí. Letos by mělo dostat vakcínu asi 90 milionů Američanů, kteří mohou být chřipkou nejvíce ohroženi. Patří mezi ně děti, staří lidé, chronicky nemocní a těhotné ženy.

Sezona chřipky začne ve Spojených státech asi v listopadu a potrvá do března. Lidé, kteří usilují o to, aby vakcínu dostali, stojí dlouhé fronty před očkovacími klinikami. Pokud zdravotníci pomohou někomu, kdo nepatří do rizikové skupiny, může dostat pokutu nebo skončit ve vězení. Až nedostatek vakcín vyhnal jejich cenu až na desetinásobek ceny.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme