Američané se pokusí identifikovat oběti

Do speciální americké vojenské laboratoře na severu Afghánistánu byla převezena těla osob, které zahynuly 4. února při útoku amerického letectva na východě země. Podle místních vůdců šlo o nevinné vesničany - americké velení to ale popírá. Pentagon má údajně důkazy o tom, že byli ve spojení s teroristy. Jejich totožnost ale Američané neznají.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

obyvatel Afghánistánu | Foto: ČTK/EPA

Jak informuje spolupracovnice Radiožurnálu z agentura Epicentrum Petra Procházková, těla obětí se podařilo najít až nyní, protože pátrání v horském, těžko přístupném terénu bylo velmi obtížné. Specialisté se je teď pokusí identifikovat, a protože americké tajné služby bezprostředně po útoku nevylučovaly, že mezi oběťmi může být i sám šéf organizace Al-Káida Usáma bin Ládin, bude proveden i test DNA.

Incident se odehrál v provincii Paktíja nedaleko hranic s Pákistánem. Místní vůdci paštunských kmenů, které oblast obývají, tvrdí, že při náletu byli zabiti civilisté, kteří s teroristy nemají nic společného. Americké velení však tyto zprávy rezolutně popírá. Kromě těl totiž byly údajně na místě nalezeny i zbraně a dokumenty dokazující příslušnost zabitých mužů k teroristické organizaci.

Marika Táborská, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme