Američané se v Afghánistánu dvakrát střetli s rebely

V Afghánistánu pokračují boje mezi americkými vojáky a afghánskými rebely. Jen za posledních čtyřiadvacet hodin byly v oblasti zaznamenány dva ozbrojené střety. Jak na místě zjistila spolupracovnice Radiožurnálu Petra Procházková z agentury Epicentrum, zahynuli při nich dva muži na straně rebelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

boje v Afghánistánu | Foto: ČTK/EPA

V noci na dnešek byli na americkou základnu v provincii Paktika vypáleny dvě rakety. Američané po útoku nejprve vystřelili několik osvětlovacích raket a na protějším vrcholku spatřili skupinku ozbrojených osob. Zahájili okamžitě střelbu, ale když později místo prozkoumávali, našli pouze stopy krve. Někdo z útočníků byl pravděpodobně zraněn, není vyloučeno, že byl někdo i zabit, ale žádná těla objevena nebyla.

Zato ve východoafghánské provincii Kunar nedaleko správního střediska oblasti, města Asadabád Američané při přestřelce zabili dva muže. Podle americké strany Afghánci zahájili palbu jako první a boj trval pouze několik minut. Mrtví muži byli nalezeni až při podrobném průzkumu okolí. Americké velení neuvádí, kdo byli útočníci, v obou případech se hovoří pouze o neznámých ozbrojených skupinách.

Martin Hromádka, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme