Američané si do nového roku přejí mír v Iráku

Od newyorského Time Square až po kalifornské Los Angeles oslavovali Američané vstup do nového roku pečlivě připravenými ohňostroji, hudbou a laserovými efekty. Mnoho z nich přitom doufá, že nový rok přinese mír zejména v Iráku a úlevu obětem přívalových vln v oblasti Indického oceánu. Prezident Bush ve svém poselství přislíbil, že Spojené státy budou pomáhat hladovým a nemocným doma i ve světě.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Times Square

Times Square | Foto: www.nyc.com

Ani bouřlivé oslavy 750 tisíc lidí na Time Square se neobešly bez vzpomínky na asijskou tragédii a minuty ticha za oběti katastrofy. Více než polovina Američanů se domnívá, že to byla nejdůležitější událost uplynulého roku. V hlavním městě Washingtonu zůstala i krátce po půlnoci obloha temná, lidé tady neměli chuť bouřlivě oslavovat, zatímco v Baltimoru a ve Philadelfii nezrušily plánované ohňostoje.

Prezident Bush slíbil, že Spojené státy vyrtvají ve válce proti teroru. Odstupující ministr zahraničí Colin Powell, který se v New Yorku narodil, nepřestává jednat o pomoci zdevastovaným asijským zemím. Spojené státy vyčlenily 350 miliónů dolarů, částku srovnávaná s rozpočtem na 1 velký americký sportovní stadion.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme