Američané si připomněli výročí teroristických útoků na New York a Washington

Ve čtvrtek uplynulo sedm let od teroristických útoků na Spojené státy 11. září 2001. Výročí si připomínali příbuzní obětí a jejich blízcí v New Yorku, ve Washingtonu byl u budovy Pentagonu otevřený nový památník. Pietní akt se konal i v Pensylvánii, kde se zřítilo jedno z letadel unesené teroristy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtení jmen provázel úder zvonu | Zdroj: ČTK

V New Yorku už tradičně uctili památku skoro tří tisícovek obětí teroristických útoků čteních jejich jmen.

Dnes otevřený památník u budovy Pentagonu ve Washingtonu má podobu malého parku. Je v něm 184 žulových laviček se jmény lidí, kteří před sedmi zemřeli, když do Pentagonu narazilo další z dopravních letadel.

Prezident Bush při ceremoniálu ocenil práci amerických bezpečnostních služeb. Připomněl, že na území Spojených států nebyl spáchaný další útok za 2 557 dnů.

Vzpomínkových akcí se zúčastnili i oba hlavní kandidáti na prezidenta, republikán John McCain a demokrat Barack Obama. V den výročí teroristických útoků se zdrželi předvolebních výpadů před blížícími se prezidentskými volbami.

Mnoho článků o teroristických útocích na Spojené státy před sedmi lety naleznete na našem tehdejším speciálním webu Odveta

Místo katastrofálního teroristického útoku v New Yorku z 11. září 2001 je už svědkem stavebního ruchu. Je tam už otevřený nový mrakodrap a začala také stavba Věže svobody.

Milan Kopp, Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme