Američané slaví Den nezávislosti

Spojené státy dnes slaví své narozeniny. 4. červenec si v Americe připomínají jako Den nezávislosti. Datum označuje vznik nového amerického národa. Také letos je vše připraveno na velké ohňostroje, rodinné pikniky v přírodě a v městských parcích, průvody a koncerty pod šírým nebem. Prezident George Bush požádal občany, aby Den nezávislosti oslavili také tím, že pomohou rodinám vojáků, kteří bojují v Iráku a v Afghánistánu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

George Bush | Zdroj: ČTK

Prezident Bush vyzval v nedávném televizním projevu spoluobčany, aby při oslavách Dne nezávislosti nezapomněli na muže a ženy, kteří svobodu ve světě brání se zbraní v ruce. Procházejí totiž zkouškou a potřebují vědět, že Američané za nimi stojí.

"Žádám vás, abychom 4. července našli způsoby, jak poděkovat mužům a ženám, kteří brání naši svobodu. Nechte vlát vlajky, pošlete dopis našim jednotkám na bojiště, pomozte rodinám vojáků ve vaší ulici," prohlásil americký prezident.

Americké ministerstvo obrany zřídilo zvláštní internetovou stránku. Na ní se lidé mohou dozvědět více o pomoci vojákům a jejich rodinám v jejich komunitě.

Miroslav Konvalina, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme